Prima pagină » Cancan ultimă oră » Culiță Sterp, prins într-o escrocherie pe rețelele de socializare. Logodnica artistului a explicat toată situația neplăcută

Culiță Sterp, prins într-o escrocherie pe rețelele de socializare. Logodnica artistului a explicat toată situația neplăcută

02 apr. 2023, 13:40,
în Cancan ultimă oră

Culiță Sterp a tras un semnal de alarmă în mediul online, pentru a-și avertiza fanii că mai multe persoane s-au folosit de imaginea lui pentru a înșela cât mai mulți oameni creduli cu ajutorul unei escrocherii. După ce mai multe persoane i-au semnalat acest aspect, partenera cântărețului de muzică de petrecere a hotărât să facă dezvăluiri legate de acest subiect, pentru ca nimeni să nu fie păcălit.

Recent, Daniela Iliescu a vorbit despre câțiva escroci care obișnuiesc să copieze live-urile artistului sau chiar pe ale sale, pentru a fi postate ulterior în format live pe Facebook de către escroci, moment în care aceștia îndeamnă oamenii să le trimită datele cardului și al actului de identitate, promițându-le un câștig rapid.

Daniela Iliescu a tras un semnal de alarmă pe rețelele de socializare

Multe persoane cad în plasa unor escroci care se dau drept celebrități, pentru a le fura oamenilor banii de pe card.

Astfel, din cauza faptului că artistul prezintă încredere pentru majoritatea fanilor săi, aceștia ajung să fie păcăliți. Recent, a avut loc o escrocherie care are scopul de a fura datele personale ale oamenilor și a le folosi ilegal.

Daniela Iliescu: „Cineva se dă drept Culiță pe Facebook și cere oamenilor buletinul”

Astfel, iubita lui Culiță Sterp s-a simțit nevoită să atenționeze fanii artistului să nu mai aibă încredere în astfel de lucruri pe rețelele de socializare.

„Apăreai și tu și Milan în live… cred că era un live de-al lui Culiță mai vechi.”, „Bună. Te deranjez în legătură cu jocul pe live la Culiță. Mi s-a trimis mesaj că am fost aleasă ca câștigătoare, dar nu pot să mă loghez cu cardul, nu știu de ce nu-mi dă voie. Mulțumesc” ,  au fost mesajele pe care iubita lui Culiță Sterp le-a primit în mediul online și care i-au semnalat că circulă o asemenea escrocherie.

„Acești oameni care fac live-uri pe Facebook sunt niște escroci și vă fură datele cardului și cele de pe buletin. Nu știu cum unii pot crede așa ceva, apoi dați vina pe Culiță că vă dă țepe. Încercați să le dați raport și să nu aveți încredere în așa ceva, nu este un live făcut de Culiță. E un live vechi de-al nostru pe care l-au copiat și l-au repostat.”, a spus iubita lui Culiță Sterp în mediul online, în speranța că nimeni nu va mai cădea în plasă.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
Incendiu devastator la un orfelinat din Algeria. Cel puțin 11 persoane au murit, iar autoritățile intervin în plină criză provocată de sute de incendii
Un incendiu izbucnit la un orfelinat din apropierea capitalei Alger a provocat moartea a cel puțin 11 persoane și rănirea altor 19. Ancheta este în desfășurare, în timp ce Algeria se confruntă cu un val de incendii alimentate de caniculă. Tragedia are loc după un val de incendii care afectează nordul țării, unde temperaturile extreme […]
Incendiu devastator la un orfelinat din Algeria. Cel puțin 11 persoane au murit, iar autoritățile intervin în plină criză provocată de sute de incendii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
18 iulie 2026
18 iulie 2026