Oana Roman trece printr-o perioadă aglomerat şi stresantă. Sunt probleme cu mama ei, a divorţat, au urmat scandaluri în presă. Acum s-a împăcat cu Marius Elisei şi se ocupă de organizarea unei ceremonii. Chiar dacă se descurcă cu toate, se pare că îşi pun oarecum amprenta. Ce probleme de sănătate are Oana Roman?
Fiica fostului premier al României a mărturisit pe internet că trebuie să îşi facă un set complet de analize, pentru că, în ultima perioadă, pare să se simtă rău. Nu ştie ce anume poate fi, de aceea are nevoie de sfatul unui specialist. De altfel, de peste un an trece prin diverse situaţii care mai de care mai solicitante. A trebuit să-şi interneze mama pentru investigaţii amănunţite, a început să slăbească, a divorţat, a avut mai multe scandaluri cu fostul soţ şi nu numai.
Oana Roman se confruntă cu probleme de sănătate
Chiar dacă unele situaţii prin care a trecut sunt cu final fericit, tot au afectat-o, astfel că acum are nevoie de nişte analize complete. Ea este destul de îngrijorată în ceea ce priveşte starea fizică, dar şi starea psihică, cu atât mai mult cu cât are şi un copil de crescut.
”Recunosc că de câteva zile nu prea mă simt în apele mele, probabil și oboseală de la toată munca pe care o depunem în curte pentru că muncim singuri, dar chiar și Anda îmi zicea că parcă n-am vlagă, n-am chef. M-am hotărât să mă duc să-mi fac niște analize pentru că nu mi-am făcut de 8-9 luni, mâine dimineață mă duc la spital, să-mi fac un set de analize, să-mi ia sânge că mi-e să n-am iar probleme”, a explicat Oana Roman, într-un InstaStory.
Oana Roman, stresată cu reamenajările casei?
După divorţul din iarnă, de la notar, după toate scandalurile din presă, Oana Roman a revenit la sentimente mai bune şi s-a împăcat cu soţul său, Marius Elisei. Drept dovadă este faptul că, în curând, poate chiar de ziua soţului, va fi o ceremonie de înnoire a jurămintelor.
“Eu am divorțat, dar nu am apucat să-mi schimb actele. Nu cred că e cazul să ne recăsătorim civil. Părintele mi-a zis: «Eu slujba de dezlegare nu v-am făcut». Nu cred că mai e căzul să facem alte hârtii. Doar la biserică o să ne reînnoim jurămintele.
Și vreau să fac și o petrecere mare și să-mi fac o rochie cum vreau eu. Eu la nuntă de abia mă operasem și rochia mi-a făcut-o sor-mea, dar nu a fost cum am visat eu. Acum îmi fac o rochie învoire sau roz pudră. Sper să ne ajute Dumnezeu să am timp să o facem anul acesta, prin septembrie”, a declarat faţa lui Petre Roman.
De ce s-au împăcat?
Oana Roman a vorbit, de asemenea, şi despre motivele care au convins-o că Marius Elisei trebuie să fie soţul său în continuare.
“El și-a dorit foarte tare să ne mai dăm o șansă. El a realizat că a greșit în multe cazuri. Am greșit și eu în trecut. Eu sper că și-a rezolvat problema cu alcoolul. Nouă separat ne e mai rău decât ne este împreună. Eu am stat două luni să mă gândesc. Nu am discutat nici cu prietenii, nici cu familia. Și mie mi-a fost greu fără el. Și eu am greșit în relația asta, sunt foarte impulsivă. Sunt mama dragonilor când mă enervez. Nu m-am mai putut controla și i-am spus lucruri nasoale”.
Mai mult, a dezvăluit şi faptul că problemele au apărut la scurt timp după căsătorie.
“Sincer, problemele au apărut la trei luni după ce ne-am căsătorit. Problemele au apărut după ce am născut, când era să mor. Marius s-a trezit tânăr, cu un copil nou-născut și cu o nevastă pe moarte. Am fost epuizați fizic și psihic. Acum premisele sunt mai bune, ne-am învățat lecția. El mi-a zis: «Cel mai greu mi-a fost după ce ai semnat actele și ai coborât pe scări, și ai plecat». Deși el a fost cel care a spus primul că vrea să facem hârtiile”.
Acum, cei doi îşi renovează grădina.
“De câteva zile am început să ne amenajăm singuri curtea. (…) Continuăm să muncim prin curte și ne pregătim să începem renovarea terasei și a bucătăriei de vară”, a spus ea într-o postare, acum câteva zile.
O altfel de persoană decât o știm
Chiar dacă unele persoane și-au creat o anumită impresie despre Oana Roman, ea a fost, spre exemplu de partea solistei Antonia în divorțul de italian. A simțit atunci nevoia să-și spună părerea și chiar i-a luat apărarea cântăreței. Bineînțeles, de partea cântăreței a fost și Alex Velea.
„Ea trece printr-o situație dificilă. Pe lângă faptul că este foarte frumosă, și un om foarte bun, ea trăiește o dramă, pentru că fetița ei a ajuns în Italia, cu tatăl ei. Ea nu poate cere custodia exclusivă, pentru că divorțul nu s-a pronunțat”, spunea ea, în urmă cu câțiva ani.