Prima pagină » Cancan » După 30 de ani de căsnicie, Mariana Ionescu Căpitănescu a spus adevărul despre soțul ei! ,,Mai bine înghiți în sec sau pleci din locul acela…”
După 30 de ani de căsnicie, Mariana Ionescu Căpitănescu a spus adevărul despre soțul ei! ,,Mai bine înghiți în sec sau pleci din locul acela...”

După 30 de ani de căsnicie, Mariana Ionescu Căpitănescu a spus adevărul despre soțul ei! ,,Mai bine înghiți în sec sau pleci din locul acela…”

04 mai 2026, 09:20,
Redacția BZI în Bzi.ro

După 30 de ani de căsnicie, Mariana Ionescu Căpitănescu a spus adevărul despre soțul ei! ,,Mai bine înghiți în sec sau pleci din locul acela…” Artista de muzică populară a recunoscut că, deși are o căsnicie longevivă, între ea și soțul ei apar discuții aprinse, dar ea alege să plece atunci când există motiv de ceartă, pentru a nu regreta apoi ce cuvinte ar putea spune la nervi. Mariana Ionescu Căpitănescu trăiește o frumoasă poveste de dragoste de mai bine de 30 de ani cu soțul ei, Dan Căpitănescu. Interpreta de folclor a mai fost căsătorită o dată, iar divorțul a marcat-o însă avea să își găsească fericirea lângă actualul soț. Vedeta a dezvăluit recent care sunt secretele pentru un mariaj longeviv și cum a trecut peste problemele din viața de cuplu.

După 30 de ani de căsnicie, Mariana Ionescu Căpitănescu a spus adevărul despre soțul ei!

După 30 de ani de căsnicie, Mariana Ionescu Căpitănescu a spus adevărul despre soț. Cântăreața de muzică populară are un mariaj de 30 de ani, dar mai are parte și de provocări în viața de cuplu, chiar și după atâția ani. Artista a dezvăluit cum reușește să treacă peste discuțiile aprinse cu soțul ei și ce nu face niciodată atunci când apare o ceartă în cuplu.

,,Eu mă enervez câteodată, dar important e ca atunci când ne enervăm unul pe celălalt, să nu aruncăm cu vorbe grele. Nu le mai poția lua înapoi. Da, eu am mers foarte mult pe acest criteriu, că dacă mie nu-mi place atunci când sunt jignită și mă afectează acele cuvinte grele, la rândul meu nu trebuie să jignesc. Nu trebuie să arunc acele cuvinte grele, la rândul meu nu trebuie să jignesc. Nu trebuie să arunc acele cuvinte. De ce să le arunc? Se poate și altfel, prin mai bine înghiți în sec sau pleci din locul acela” , a declarat artista în cadrul emisiunii lui Teo Trandafir.

Ce spune artista despre partenerul ei de viață, Dan Căpitănescu

Mariana Ionescu Căpitănescu are o căsnicie longevivă și doi copii cu soțul ei, Dan. Artista se declară o femeie împlinită alături de acesta și reușește de fiecare dată să gestioneze momentele tensionate din cuplu. Interpreta de folclor a recunoscut că iubirea și respectul stau la baza mariajului ei de atâția ani.

,,Este foarte importantă comunicarea și respectul. Nu am avut momente în care să ne aruncăm vorbe urâte, ne-am înțeles din priviri. Copiii noștri, de exemplu, când mai ridicăm tonul, sunt surprinși. Ei sunt obișnuiți cu noi să avem o relație blândă. Mai sunt mici disensiuni pe anumite lucruri dar le reglăm. El a fost cel care s-a îndrăgostit și m-a făcut pe mine să-l îndrăgesc și să-mi doresc să am copii. Și, pot să spun după 30 ani, că am făcut o alegere bună. Ca partener, într-o căsnicie, trebuie să știi când să faci un pas în spate și când să taci. Să înțelegi că nu trebuie să fii șef într-o relație. Asta cu „șefia” se face altrenativ cu partenerul, să fie când unul, când altul”, a mai precizat artista.

Mariana Ionescu Căpitănescu a dezvăluit cum trece peste momentele grele din mariaj și a făcut mărturisiri neașteptate despre soțul ei, Dan Căpitănescu, alături de care formează un cuplu de mai bine de 30 de ani. Artista are doi copii și se declară o femeie împlinită alături de partenerul de viață.

sursă foto: fanatik.ro

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
FOTOVIDEO Scandal la Mall Moldova! Conducerea Mall-ului a sechestrat ilegal bunurile Cazinoului „The Jack”, în urma interzicerii „păcănelelor“
Măsura promovată de primarul Mihai Chirica privind interzicerea aparatelor slot machine deja creează probleme în municipiul Iași. Angajații de la The Jack locația Mall Moldova nu reușesc să scoată „păcănelele” din sala de jocuri, din cauza administrației Mall Moldova care sechestrează bunurile ilegal. Mall Moldova sechestrează bunuri ilegal la The Jack în urma interzicerii „păcănelelor” […]

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
04 mai 2026
04 mai 2026