News Flash:

Programul complet al turului Ligii I de Fotbal

6 Iulie 2009
987 Vizualizari | 0 Comentarii
Programul complet al turului Ligii I de Fotbal
Afisat la 12:18

Programul partidelor din turul campionatului, editia 2009/2010 a Ligii I, stabilit, in urma cu cateva minute, la sediul LPF, este urmatorul:

Etapa I (1 august)

International Curtea de Arges - Otelul Galati
Ceahlaul Piatra Neamt - Steaua
CFR Cluj - Unirea Urziceni
Rapid - Politehnica Iasi
Unirea Alba Iulia - FC Brasov
FC Timisoara - Gloria Bistrita
FC Ploiesti - Pandurii Targu Jiu
FC Vaslui - FC Arges
Universitatea Craiova - Dinamo

Etapa a II-a (8 august)

Otelul Galati - Ceahlaul Piatra Neamt
Steaua - CFR Cluj
Unirea Urziceni - Rapid
Politehnica Iasi - FC Timisoara
FC Brasov - FC Ploiesti
Gloria Bistrita - Unirea Alba Iulia
Pandurii Targu Jiu - FC Vaslui
FC Arges - Universitatea Craiova
Dinamo - International Curtea de Arges

Etapa a III-a (15 august)

International Curtea de Arges - FC Arges
Ceahlaul Piatra Neamt - Dinamo
CFR Cluj - Otelul Galati
Unirea Alba Iulia - Politehnica Iasi
FC Timisoara - Rapid
FC Ploiesti - Gloria Bistrita
FC Vaslui - FC Brasov
Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu
Steaua - Unirea Urziceni

Etapa a IV-a (22 august)

Rapid - Unirea Alba Iulia
Otelul Galati - Steaua
Unirea Urziceni - FC Timisoara
Politehnica Iasi - FC Ploiesti
FC Brasov - Universitatea Craiova
Gloria Bistrita - FC Vaslui
Pandurii Targu Jiu - International Curtea de Arges
FC Arges - Ceahlaul Piatra Neamt
Dinamo - CFR Cluj

Etapa a V-a (29 august)

International Curtea de Arges - FC Brasov
Ceahlaul Piatra Neamt - Pandurii Targu Jiu
CFR Cluj - FC Arges
Unirea Alba Iulia - FC Timisoara
FC Ploiesti - Rapid
FC Vaslui - Politehnica Iasi
Universitatea Craiova - Gloria Bistrita
Otelul Galati - Unirea Urziceni
Steaua - Dinamo

Etapa a VI-a (12 septembrie)

Rapid - FC Vaslui
FC Timisoara - FC Ploiesti
Unirea Urziceni - Unirea Alba Iulia
Politehnica Iasi - Universitatea Craiova
FC Brasov - Ceahlaul Piatra Neamt
Gloria Bistrita - International Curtea de Arges
Pandurii Targu Jiu - CFR Cluj
FC Arges - Steaua
Dinamo - Otelul Galati

Etapa a VII-a (19 septembrie)

International Curtea de Arges - Politehnica Iasi
Ceahlaul Piatra Neamt - Gloria Bistrita
CFR Cluj - FC Brasov
FC Ploiesti - Unirea Alba Iulia
FC Vaslui - FC Timisoara
Universitatea Craiova - Rapid
Otelul Galati - FC Arges
Steaua - Pandurii Targu Jiu
Dinamo - Unirea Urziceni

Etapa a VIII-a (26 septembrie)

Rapid - International Curtea de Arges
Unirea Alba Iulia - FC Vaslui
FC Timisoara - Universitatea Craiova
Unirea Urziceni - FC Ploiesti
Politehnica Iasi - Ceahlaul Piatra Neamt
FC Brasov - Steaua
Gloria Bistrita - CFR Cluj
Pandurii Targu Jiu - Otelul Galati
FC Arges - Dinamo

Etapa a IX-a (3 octombrie)

International Curtea de Arges - FC Timisoara
Ceahlaul Piatra Neamt - Rapid
CFR Cluj - Politehnica Iasi
FC Vaslui - FC Ploiesti
Universitatea Craiova - Unirea Alba Iulia
Otelul Galati - FC Brasov
Steaua - Gloria Bistrita
FC Arges - Unirea Urziceni
Dinamo - Pandurii Targu Jiu

Etapa a X-a (17 octombrie)

Rapid - CFR Cluj
Unirea Alba Iulia - International Curtea de Arges
FC Timisoara - Ceahlaul Piatra Neamt
FC Ploiesti - Universitatea Craiova
Unirea Urziceni - FC Vaslui
Politehnica Iasi - Steaua
FC Brasov - Dinamo
Gloria Bistrita - Otelul Galati
Pandurii Targu Jiu - FC Arges

Etapa a XI-a (24 octombrie)

International Curtea de Arges - FC Ploiesti
Ceahlaul Piatra Neamt - Unirea Alba Iulia
CFR Cluj - FC Timisoara
Universitatea Craiova - FC Vaslui
Otelul Galati - Politehnica Iasi
Steaua - Rapid
Pandurii Targu Jiu - Unirea Urziceni
FC Arges - FC Brasov
Dinamo - Gloria Bistrita

Etapa a XII-a (31 octombrie)

Rapid - Otelul Galati
Unirea Alba Iulia - CFR Cluj
FC Timisoara - Steaua
FC Ploiesti - Ceahlaul Piatra Neamt
FC Vaslui - International Curtea de Arges
Unirea Urziceni - Universitatea Craiova
Politehnica Iasi - Dinamo
FC Brasov - Pandurii Targu Jiu
Gloria Bistrita - FC Arges

Etapa a XIII-a (7 noiembrie)

International Curtea de Arges - Universitatea Craiova
Ceahlaul Piatra Neamt - FC Vaslui
CFR Cluj - FC Ploiesti
Otelul Galati - FC Timisoara
Steaua - Unirea Alba Iulia
FC Brasov - Unirea Urziceni
Pandurii Targu Jiu - Gloria Bistrita
FC Arges - Politehnica Iasi
Dinamo - Rapid

Etapa a XIV-a (21 noiembrie)

International Curtea de Arges - Unirea Urziceni
Rapid - FC Arges
Unirea Alba Iulia - Otelul Galati
FC Timisoara - Dinamo
FC Ploiesti - Steaua
FC Vaslui - CFR Cluj
Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt
Politehnica Iasi - Pandurii Targu Jiu
Gloria Bistrita - FC Brasov

Etapa a XV-a (28 noiembrie)

Ceahlaul Piatra Neamt - International Curtea de Arges
CFR Cluj - Universitatea Craiova
Otelul Galati - FC Ploiesti
Steaua - FC Vaslui
Unirea Urziceni - Gloria Bistrita
FC Brasov - Politehnica Iasi
Pandurii Targu Jiu - Rapid
FC Arges - FC Timisoara
Dinamo - Unirea Alba Iulia

Etapa a XVI-a (5 decembrie)

International Curtea de Arges - CFR Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt - Unirea Urziceni
Rapid - FC Brasov
Unirea Alba Iulia - FC Arges
FC Timisoara - Pandurii Targu Jiu
FC Ploiesti - Dinamo
FC Vaslui - Otelul Galati
Universitatea Craiova - Steaua
Politehnica Iasi - Gloria Bistrita

Etapa a XVII-a (12 decembrie)

CFR Cluj - Ceahlaul Piatra Neamt
Otelul Galati - Universitatea Craiova
Steaua - International Curtea de Arges
Unirea Urziceni - Politehnica Iasi
FC Brasov - FC Timisoara
Gloria Bistrita - Rapid
Pandurii Targu Jiu - Unirea Alba Iulia
FC Arges - FC Ploiesti
Dinamo - FC Vaslui
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.3217 (s) | 22 queries | Mysql time :0.186875 (s)