Chivu a revenit dupa o accidentare cumplita

26 Martie 2010
571 Vizualizari | 0 Comentarii
Campioana Internazionale Milano s-a impus cu 3-0, pe teren propriu, in fata lanternei Livorno, consolidandu-si prima pozitie in clasamentul din Serie A. Fundasul roman Cristian Chivu a revenit la formatia pregatita de Jose Mourinho dupa accidentul suferit pe 6 ianuarie in meciul cu Chievo. In alte doua partide din cadrul etapei a XXX-a, AC Milan a pierdut la Parma, scor 1-0, iar AS Roma s-a impus la Bologna, scor 2-0. Camerunezul Samuel Eto'o a marcat o dubla in minutele 35 si 41, pentru ca Maicon sa inchida tabela in minutul 61. Chivu a revenit pe teren dupa lunga perioada de indisponibilitate purtand pe cap o casca de protectie dupa modelul celei pe care o poarta si Petr Cech. Internationalul roman a fost titular, lasandu-i locul in teren lui Walter Samuel cu 12 minute inaintea finalului. Aflata in cursa de urmarire a liderului Inter, echipa AC Milan a pierdut intalnirea din deplasare cu AC Parma, unicul gol al meciului de pe Stadio Tardini fiind marcat de Valeri Bojinov, in minutul 89. Milan nu mai pierduse pe terenul din Parma din 2003. De insuccesul trupei lui Leonardo a profitat AS Roma, echipa care a egalat Milanul la puncte dupa victoria cu 2-0 de la Bolgona. Norvegianul John Arne Riise a deschis scorul in minutul 48, pentru ca brazilianul Julio Baptista sa inchida tabela cu opt minute inaintea finalului.

Page time :0.1812 (s) | 24 queries | Mysql time :0.017978 (s)