Baschet feminin: CS National a incheiat turul in genunchi

28 Noiembrie 2005
1312 Vizualizari | 0 Comentarii
•Livas Targoviste - CS National 137-38, in etapa a XI-a a Diviziei A de baschet feminin •Jucatoarele de la CS National au incheiat in genunchi prima parte a campionatului, fara sa cunoasca gustul succesului in cele 10 partide disputate •Urmatorul meci oficial pentru jucatoarele lui Marius Cosoi este programat pe 28 ianuarie 2006, cand CS National va primi vizita formatiei Universitatea Cluj

Final trist de tur pentru echipa de baschet feminin CS National Iasi: jucatoarele pregatite de Marius Cosoi au incheiat prima parte a sezonului fara sa cunoasca gustul victoriei in cele 10 partide disputate. Mai mult decat atat, in ultimul joc oficial din acest an, echipa ieseana a mai inregistrat un esec umilitor, scor 137-38, in etapa a XI-a a Diviziei A de baschet feminin, in fata formatiei Livas Targoviste. Formatia antrenata de Marius Cosoi a pierdut categoric disputa cu Livas, una dintre favoritele la cucerirea titlului de campioana nationala. Gazdele au inceput tare jocul si dupa primele 10 minute aveau deja un avantaj de 29 puncte, scor 41-12. Instructia a continuat si in sfertul al doilea, iar la pauza echipa din Targoviste conducea cu scorul de 78-19. Umilinta a continuat si dupa odihna, gazdele facand spectacol in fata unei echipe care deocamdata este departe de pretentiile primului esalon al tarii. Pana la urma, Livas a castigat ultima partida din tur cu un scor incredibil, 137-38, fiind foarte aproape sa castige chiar cu 100 de puncte. Dupa acest nou esec, CS National va ierna pe ultima pozitie in clasamentul Diviziei A, fara nici o victorie in cele 10 jocuri disputate. Chiar si asa insa, formatia ieseana, care-si va cauta un nou antrenor in aceasta pauza de iarna, are toate sansele sa se salveze de la retrogradare la finalul sezonului. Aceasta doar daca CS National invinge pe Somesul Dej in retur, victorie suficienta pentru ca iesencele sa-si continue aventura in prima liga a tarii. Urmatorul meci oficial pentru jucatoarele lui Marius Cosoi este programat pe 28 ianuarie 2006, cand CS National va primi vizita formatiei Universitatea Cluj. In afara meciului de la Targoviste, in etapa a XI-a a Diviziei A de baschet feminin s-au mai inregistrat rezultatele: BC Icim Arad - Sportul Studentesc 63-71; CET Govora - Rapid CFR Marfa Bucuresti 72-68; Olimpia Bucuresti - CSU Oradea 99-41; Magic Sibiu - Universitatea Cluj 55-60.

Page time :0.1556 (s) | 22 queries | Mysql time :0.046741 (s)