Poloistii au sanse minime sa ajunga in sferturi la Europene

4 Septembrie 2010
706 Vizualizari | 0 Comentarii
Romania a pierdut cel de-al doilea meci din grupe la Campionatele Europene de polo, dupa ce au fost învinsa de Italia cu 7-10. Romania s-a tinut aproape de Italia doar în prima repriza, repriza care s-a încheiat cu scorul de 4-2 în favoarea adversarilor. In urmatoarele trei reprize, tricolorii au pornit în cursa de urmarire a italienilor, care s-au aflat mereu la o diferenta de doua sau trei goluri. Cu multe greseli în atac si o aparare nu foarte bine asezata, Romania nici macar nu a putut egala situatia si a trebuit sa se recunoasca învinsa, scor 7-10. Dupa acest rezultat, sansele la calificarea în sferturile de finala sunt aproape de zero. Pentru a mai spera la accederea în urmatoarea faza a competitiei, tricolorii trebuie sa învinga Muntenegru si sa astepte si celelalte rezultate din grupa. Pentru Romania au marcat: Radu Cosmin (3), Andrei Iosep (1), Alexandru Diaconu (1), Busila (1), Tiberiu Negrean (1).

Page time :0.1596 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019065 (s)