News Flash:

Clasament Liga I - etapa 7

20 Septembrie 2008
1082 Vizualizari | 0 Comentarii
Clasament Liga I - etapa 7

1. Unirea Urziceni.....7......6......0......1.....18-7........11....18p
2. Steaua.....................7......5......1......1.....13-5........8......16p
3. Dinamo...................7......5......1......1.....13-7........6......16p
4. FC Vaslui.................7......5......0......2......9-5..........4......15p
5. FC Brasov................7......4......1......2......8-4..........4......13p
6. Rapid.......................7......4......0......3......10-6........4......12p
7. CFR Cluj...................7......3......2......2......10-5........5......11p
8. FC Timisoara...........7......5.....1......11.....4-9..........5.....10p*
9. Otelul.......................7.....3......1......3.......10-8........2.....10p
10. FC Arges..................7.....3......1......3......9-10........1......10p
11. U Craiova................7.....3......1......3.......8-9..........1.....10p
12. Farul.........................6.....3......0......3......7-10.........3......9p
13. Gaz Metan..............7.....2......2......3.....9-11..........2......8p
14. Gloria Bistrita.........7......2.....1......4......9-11.........2......7p
15. Poli Iasi.....................6.....1.....1......4......4-11.........7......4p
16. Pandurii Targu Jiu.7.....1.....1......5......7-15.........8......4p
17. Gloria Buzau..........7......0.....0.....7......3-15.........12....0p
18. CS Otopeni.............7......0.....0.....7......6-19 .........13...0p

* FC Timisoara a fost penalizata cu 6 puncte

Liga I - etapa 8

Sambata, 20 septembrie

Otelul Galati - Gloria Bistrita (ora 17.00, GSP TV)
FC Arges - Gloria Buzau (ora 19.00, GSP TV)
Pandurii Targu Jiu - CS Otopeni (ora 21.00, GSP TV)

Duminica, 21 septembrie

FC Timisoara - FC Vaslui (ora 19.00, GSP TV)
Steaua Bucuresti - Gaz Metan Medias (ora 20.45, Antena 1)
CFR Cluj - Farul Constanta (ora 21.45, GSP TV)

Luni, 22 septembrie

FC Brasov - Rapid Bucuresti (ora 17.00, GSP TV)
Unirea Urziceni - Universitatea Craiova (ora 19.00, GSP TV)
Dinamo Bucuresti - Poli Iasi (ora 21.00 GSP TV)

Etapa viitoare

Vineri, 26 septembrie

Gloria Bistrita - Dinamo Bucuresti (ora 17.00, GSP TV)
Farul Constanta - Otelul Galati (ora 19.00, GSP TV)
CFR Cluj - Steaua Bucuresti (ora 20.45, Antena 1)

Sambata, 27 septembrie

Universitatea Craiova - FC Brasov (ora 17.00, GSP TV)
FC Vaslui - Unirea Urziceni (ora 19.00, GSP TV)
Poli Iasi - FC Timisoara (ora 21.00, GSP TV)

Duminica, 28 septembrie

Gloria Buzau - Pandurii Targu Jiu (ora 17.00, GSP TV)
CS Otopeni - Gaz Metan Medias (ora 19.00, GSP TV)
Rapid Bucuresti - FC Arges (ora 21.00, GSP TV)

* Aceste date si orele de disputare a jocurilor pot fi modificate in functie de deciziile Ligii Profesioniste de Fotbal si ale GSP TV.
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1466 (s) | 22 queries | Mysql time :0.028244 (s)