Georgia - Italia 0-2. Doua autoguluri suspecte georgiene au facut norocul "meritat" al lui Marcello Lippi (VIDEO)

5 Septembrie 2009
843 Vizualizari | 0 Comentarii
Georgia Italia 0 2 Doua autoguluri suspecte georgiene au facut norocul meritat al lui Marcello Lippi VIDEO
Afisat la 15:16

Antrenorul italian Marcello Lippi sustine ca formatia sa a meritat sa invinga Georgia in pofida faptului ca a beneficiat de doua autogoluri ale lui Kakhaber Kaladze.

El crede ca victoria este justificata de numeroasele ocazii pe care si le-a creat Italia.

"Nu am facut numte in prima repriza, dar in a doua ne-am facut singru norocul," declara Lippi pentru Rai. "Am fost aproape de gol de nenumarate ori. Ei au avut un inceput bun, dar i-am controlat fara probleme."

Referitor la lipsa de goluri a atacantilor, tehnicianul aprecia: "Tot am inscris. Cand faci faze periculoase ce pun adversarii in dificultate si le fortezi greseli, este de asemenea un gol."

Gruzinul Kakhaber Kaladze si-a ingropat echipa dupa doua autogoluri, la Tbilisi, scor 2-0. Fotbalistul lui AC Milan a avut doua "reusite " in zece minute .

Campionii mondiali conduc grupa 8 cu 17 puncte dupa 17 mecuri. Sunt cu un punct in fata Irlandei, care are un meci mai mult.

Page time :0.3289 (s) | 22 queries | Mysql time :0.217281 (s)