Cupa Mondiala 2018: Elvetia invinge dramatic Serbia. Gol in minutul 90

1314 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.6541 RON (-0.0031)
USD: 4.0032 RON (+0.0347)
Serbia Elvetia

Elvetia a obtinut o victorie importanta la Cupa Mondiala, reusind sa se impuna dramatic in fata Serbiei.

Scorul final a fost 2-1, golul victoriei elvetienilor fiind inscris de vedeta Xherdan Shaqiri in minutul 90.

LIVE TEXT

Meciul s-a terminat! Scor final 1-2!

90' +6 Mingea e iar in joc dupa repunerea din coltul careului mic a celor de la Serbia.

90' +6 Trage Xherdan Shaqiri dar balonul trece pe langa poarta.

90' +6 Lovitura libera pentru Serbia in jumatatea proprie.

90' +5 Xherdan Shaqiri (Elvetia) executa un corner.

90' +4 Serbia primeste o aruncare de la margine in jumatatea proprie.

90' +4 Schimbare la Elvetia, intra Josip Drmic in locul lui Steven Zuber.

90' +3 Xherdan Shaqiri este avertizat de Felix Brych!

90' +3 Lovitura libera pentru Elvetia in jumatatea proprie.

90' +2 4 minute irosite din cauza intreruperilor vor fi adaugate la Repriza a doua.

90' +1 1:2 Gol! Elvetia in avantaj, 1-2!

89' Arbitrul Felix Brychacorda o lovitura libera pentru Elvetia in jumatatea proprie.

89' Ricardo Rodriguez (Elvetia) bate un corner.

87' Galben pentru Aleksandar Mitrovic (Serbia).

87' Lovitura libera Elvetia in propria jumatate.

87' Felix Brych acorda corner pentru Serbia.

86' Arbitrul Felix Brych da un aut pentru Elvetia aproape de careul celor de la Serbia.

86' Elvetia avanseaza in atac si Manuel Akanji trage spre poarta. Serbia se descurca, lovitura e blocata de un aparator.

86' Arbitrul Felix Brych a acordat o lovitura de la colt pentru Elvetia. Executa Ricardo Rodriguez.

86' Ricardo Rodriguez (Elvetia) suteaza, dar lovitura e blocata de un aparator.

85' Lovitura libera pentru Elvetiain jumatatea adversa.

84' Mario Gavranovic (Elvetia) suteaza pe poarta, dar rateaza.

83' Repunere din 6 metri pentru Serbia.

83' Elvetia ataca prin Xherdan Shaqiri. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.

83' Arbitrul Felix Brych a acordat o lovitura de la colt pentru Elvetia. Executa Ricardo Rodriguez.

82' Breel Embolo (Elvetia) trimite la poarta, fara rezultat insa.

81' Serbia face o schimbare: Nemanja Radonjic in locul lui Luka Milivojevic.

80' Serbia repune mingea in joc.

79' Lovitura libera pentru Elvetia.

79' Aut Elvetia.

78' Lovitura libera Serbia in jumatatea adversa.

77' Aut de margine pentru Serbia.

77' Elvetia respinge lovitura lui Adem Ljajic.

76' Serbia primeste o lovitura libera.

76' Serbia arunca de la margine.

74' Elvetia este fluierata in ofsaid.

74' Ricardo Rodriguez (Elvetia) revine pe teren dupa o usoara accidentare.

73' Partida este din nou in desfasurare.

73' Jocul a fost intrerupt! Ricardo Rodriguez (Elvetia) se zvarcoleste de durere pe teren, are nevoie de ingrijiri.

73' Breel Embolo il inlocuieste pe Blerim Dzemaili la Elvetia.

72' Serbia are aut.

71' Lovitura libera pentru Elvetia.

70' Aut Serbia in terenul advers.

69' Lovitura libera pentru Serbia in jumatatea proprie.

68' Elvetia repune din 6 metri.

67' Aut de margine pentru Serbia in jumatatea adversa.

66' Lovitura libera Elvetia in propria jumatate.

65' Serbia primeste o lovitura libera.

65' Aruncare de la margine Elvetia.

64' Mladen Krstajic il introduce pe Adem Ljajic in locul lui Filip Kostic.

64' Elvetia bate un aut in jumatatea proprie.

64' Elvetia arunca de la margine.

63' Aut Serbia.

62' Serbia primeste o aruncare de la margine in jumatatea proprie.

61' Lovitura de poarta Elvetia.

60' Arbitrul Felix Brychacorda o lovitura libera pentru Elvetia in jumatatea proprie.

59' Lovitura libera pentru Elvetiain jumatatea adversa.

58' Repunere din 6 metri pentru Serbia.

58' Incearca Xherdan Shaqiri dar nu nimereste poarta.

58' Aut de margine pentru Serbia.

57' Aruncare periculoasa pentru Elvetia.

57' Aut Elvetia.

56' Lovitura libera pentru Serbia.

55' Aruncare pentru Elvetiain jumatatea proprie.

54' Mingea e iar in joc dupa repunerea din coltul careului mic a celor de la Elvetia.

52' 1:1 Gooool! Granit Xhaka egaleaza pentru Elvetia. Scorul este acum 1-1!

52' Xherdan Shaqiri de la Serbia are spatiu de sut, dar mingea este blocata de defensiva adversa.

52' Elvetia repune mingea in joc.

52' Aleksandar Mitrovic urca periculos in atac, dar lovitura de cap a lui Aleksandar Mitrovic nu-si atinge tinta.

52' Dusan Tadic (Serbia) bate un corner.

51' Aruncare de la margine Elvetia.

50' Serbia bate un aut in jumatatea proprie.

50' Suteaza Ricardo Rodriguez, dar nu nimereste poarta.

49' Serbia are un aut in jumatatea celor de la Elvetia.

49' Elvetia este in ofsaid.

47' Aut pentru Elvetiain apropierea careului advers.

46' Serbia primeste o aruncare de la margine in jumatatea proprie.

46' Arbitrul Felix Brych semnalizeaza aut de margine pentru Elvetia in jumatatea celor de la Serbia.

Felix Brych da startul reprizei secunde!

46'  Vladimir Petkovic (Elvetia) face schimbare: Mario Gavranovic il inlocuieste pe Haris Seferovic.

Final repriza 1!

45' +2 Nemanja Matic este avertizat!

45' +2 Lovitura libera pentru Elvetia.

45' +1 Elvetia repune din 6 metri.

45' +1 Dusan Tadic (Serbia) trimite pe langa poarta.

45' +1 Lovitura libera Serbia in jumatatea adversa.

45' +1 2 minute, pierdute din cauza intreruperilor, vor fi adaugate la Prima repriza.

44' Nemanja Matic (Serbia) prinde un sut, dar rateaza tinta.

44' Elvetia au repunerea in joc.

44' Dusan Tadic (Serbia) executa un corner.

43' Lovitura de poarta Elvetia.

43' Lovitura de cap a lui Aleksandar Mitrovic nu prinde cadrul portii pentru Serbia.

42' Aut Serbia in apropierea careului de 16 metri advers.

41' Repunere din 6 metri pentru Serbia.

39' Luka Milivojevic (Serbia) ia cartonas galben. Trebuie sa fie atent de-acum inainte, poate fi trimis mai devreme la vestiare!

39' Lovitura libera in jumatatea adversa pentru Elvetia.

39' Mingea e iar in joc dupa repunerea din coltul careului mic a celor de la Serbia.

36' Serbia are o lovitura libera periculoasa.

36' Elvetia bate un aut in jumatatea proprie.

35' Elvetia repune mingea in joc.

33' Galben pentru Sergej Milinkovic-Savic!

33' Lovitura libera Elvetia in propria jumatate.

32' Elvetia arunca de la margine.

31' Serbia au repunerea in joc.

31' Fabian Schar (Elvetia) se inalta pentru lovitura de cap, dar nu reuseste sa puncteze.

31' Felix Brych acorda corner pentru Elvetia.

30' Luka Milivojevic e OK, a reintrat pe teren dupa accidentarea de adineauri.

30' Partida este din nou in desfasurare.

29' I se acorda ingrijiri medicale lui Luka Milivojevic de la Serbia si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.

28' Aut de margine pentru Serbia.

27' Elvetia primeste o lovitura libera.

26' Lovitura de poarta Serbia.

26' Manuel Akanji(Elvetia) trimite o minge cu capul, dar rateaza.

26' Lovitura de colt pentru Elvetia.

23' Aut de margine pentru Serbia in jumatatea adversa.

23' Incursiunea lui Xherdan Shaqiri este respinsa de defensiva celor de la Serbia.

22' Aruncare pentru Elvetiain jumatatea proprie.

21' Aut Serbiain apropierea careului.

21' Serbia are aut in apropierea careului.

21' Serbia are aut.

20' Arbitrul Felix Brych da un aut pentru Serbia aproape de careul celor de la Elvetia.

20' Serbia repune din 6 metri.

19' Lovitura de poarta Elvetia.

19' Aleksandar Mitrovic (Serbia) reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.

18' Lovitura libera pentru Serbia in jumatatea proprie.

17' Elvetia au repunerea in joc.

16' Elvetia repune mingea in joc.

16' Sergej Milinkovic-Savic de la Serbia gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta.

15' Serbia primeste o lovitura libera.

14' Aruncare de la margine Serbia.

14' Repunere din 6 metri pentru Elvetia.

14' Aleksandar Mitrovic (Serbia) castiga un duel aerian, dar trimite cu capul mult peste.

13' Arbitrul Felix Brych semnalizeaza aut de margine pentru Serbia in jumatatea celor de la Elvetia.

11' Lovitura libera pentru Elvetia.

11' Aut Serbia.

10' Serbia repune din 6 metri.

10' Blerim Dzemaili (Elvetia) suteaza, dar rateaza tinta.

9' Lovitura libera pentru Serbia in jumatatea proprie.

9' Elvetia este in atac dar Serbia reuseste sa se apere.

9' Elvetia are un corner, Xherdan Shaqirise pregateste sa il execute.

8' Pericol pentru Serbia, Elvetia are un aut dintr-o zona periculoasa.

8' Aut Elvetia in terenul advers.

7' Aruncare pentru Elvetia intr-o zona periculoasa.

7' Felix Brych fluiera ofsaid la Haris Seferovic.

5' Ce pasa de gol a dat Dusan Tadic!

5'1:0 Gol! Aleksandar Mitrovic inscrie cu capul, 1-0!

5' Serbia are un aut în jumătatea celor de la Elveţia.

5' Aleksandar Mitrovic (Serbia) prinde o lovitură puternică de cap, dar balonul este respins.

4' Mingea e iar în joc după repunerea din colțul careului mic a celor de la Serbia.

2' Lovitura libera Elvetia in propria jumatate.

2' Arbitrul Felix Brych fluiera lovitura libera pentru Serbia.

1' Aut Serbia.

1' Felix Brych fluiera startul meciului!