Manchester nu a avut emotii cu Timisoara

27 August 2010
619 Vizualizari | 0 Comentarii
Manchester City FC Timisoara
Poli Timisoara a fost invinsa aseara, in returul barajului Ligii Europa, cu 2-0, pe terenul lui Manchester City. Banatenii pierdusera cu 1-0 si pe teren propriu. Meciul de la Manchester s-a jucat intr-un singur sens, posesia gazdelor fiind de peste 70%. La pas, City a marcat de doua ori si a avut numeroase ocazii, in timp ce Timisoara a trimis numai cateva suturi spre spatiul portii. O eliminare fara glorie pentru Timisoara. Golurile echipei engleze au fost marcate de Shawn Wright-Phillips '43 si Boyata '59. Manchester City a deschis scorul in minutul 43, prin Shawn Wright-Phillips, care a primit o pasa de la Vieira, a patruns in careu si a inscris cu un sut in dreapta lui Pantilimon. Englezii majoreaza scorul, 2-0, in minutul 59, prin Boyata. David Silva a executat o lovitura libera de pe dreapta, la coltul lung, iar Boyata a reluat cu capul si a inscris, profitand de iesirea gresita a lui Pantilimon.

Page time :0.1348 (s) | 24 queries | Mysql time :0.020191 (s)