Dezvaluiri INCREDIBILE! Dumitru Dragomir: Am intrat peste arbitru sa-mi dea penalty! Mi-a dat doua - VIDEO

20 Martie 2017
801 Vizualizari | 0 Comentarii
Dumitru Dragomir 1
La cateva luni dupa Revolutie si cu cateva luni inaintea aparitiei Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir facea cateva marturisiri despre practicile intalnite in fotbalul romanesc in perioada comunista.

Interviul, publicat pe pagina de youtube a Replay este savuros si il are ca protagonist pe omul care avea sa conduca LPF aproape 17 ani.

"Eram la Chimistul in Divizia C. Aveau saracii o echipa amarata, vai de mama lor. Nici echipament n-aveau! Eu eram antrenor, presedinte, eu centram, eu dam cu capul. Si chiar am arbitrat unele meciuri.... Sa va povestesc o zvoana. Jucam cu Cetatea Turnu Magurele si la meci venise Rainea si un observator federal Marinescu, el tinea Federatia in mana. Intamplarea face ca in minutul 80 era 2-1 pentru adversari. Arbitru era unu din Bucuresti, Constantinescu. Ma duc peste el si ii spun sa-mi dea o mana de ajutor! Am intrat pe teren in timpul meciului.

Face si-o pune pe var! Il aveam pe unu' Petrica. Cand a tras una s-a dus mult peste bara... I-am spus arbitrului sa o mai puna o data, o pune, face Petrica 2-2. Se termina jocul si plecam la cabine. Rainea si Marinescu au plecat mai erau doar lautarii. Ma duc la Constantinescu si ii spun ca s-a nenorocit ca a oprit meciul cu 10 minute mai devreme. Eu si inca doi ne-am dat ceasurile inapoi. Jucatorii erau deja in baie! Si i-am scos pe toti de la cabine, i-a imbracat si au iesit pe teren. Am castigat cu 3-2 pana la urma! La Divizia C puteai sa faci multe lucruri, erau vai de mama lor!", a dezvaluit Dragomir in interviul publicat pe pagina Replay, conform romaniatv.net.

Page time :0.1387 (s) | 22 queries | Mysql time :0.020177 (s)