Fotbalistii de la Poli II Unirea s-au impiedicat de Ceahlaul

21 Noiembrie 2007
887 Vizualizari | 0 Comentarii
• Poli II Unirea a scos doar o remiza in meciul cu echipa Ceahalul II Piatra Neamt, din etapa a XVI-a a Ligii a treia

Etapa de cosmar pentru divizionarele C din judetul Iasi. Poli II Unirea, CFR Pascani si Leonard Pascani nu au reusit sa castige nici in runda cu numarul 16 din Liga a treia. Singurul punct obtinut de echipele iesene in meciurile de ieri a fost remiza alba a fotbalistilor de la Poli II Unirea in fata Ceahlaului II Piatra Neamt. Ieri, pe stadionul Tepro, Poli II a obtinut doar o remiza alba, a treia consecutiva din tot atatea meciuri disputate pe teren propriu. Dupa acest bilant, antrenorul Adrian Kereszy a recunoscut ca nu intelege ce se intampla cu tinerii sai jucatori.

"Chiar nu inteleg ce se intampla. Jucam bine, ne cream ocazii, dar nu reusim sa inscriem. N-am ce sa le reprosez baietilor, mai ales ca trebuie sa lupte impotriva adversarilor, a terenului de joc foarte greu si, uneori, a arbitrilor. In deplasare, in schimb, unde avem terenuri bune, alta e situatia. De altfel, echipa mea e pe locul 2 la puncte aduse de afara, si, pe aceeasi pozitie, dar la coada, la puncte castigate pe teren propriu", a declarat Adrian Kereszy. Meciul de ieri s-a jucat la o singura poarta, nemtenii reusind sa intre doar o singura data in careul gazdelor. Poli II Unirea a ratat de 6 ori din situatii singur cu portarul, prin Zanceanu, Stiubei si Pandele. Si, pentru ca tacamul sa fie complet, in minutul 52, Such a ratat primul penalty primit pana acum de ieseni in meciurile de pe teren propriu. In partida impotriva nemtenilor, Kerezsy a trimis in teren urmatorul unsprezece: Plesca - Carare (Despan), Saritanu, Such, Gheban - Tofan, Cososchi (Alexandrescu), Talpan (Plugaru), Pandele (Deleanu) - Stiubei, Zanceanu. Dupa acest semiesec, Poli II ocupa locul 9 in clasamentul Ligii a III-a, cu 20 de puncte, iar in runda urmatoare, vineri, 23 noiembrie, iesenii vor juca la Bacau, in compania formatiei locale, Willy. Celelalte reprezentante ale judetului Iasi in a treia liga au obtinut urmatoarele rezultate: Bujorul Targu Bujor- Leonard Pascani 3-1 (0-0), prin golurile marcate de Tudorie (minutele 49 si 83), Clim (`66) si respectiv Palaghia (`53) si Laminorul Roman - CFR Pascani 1-0 (0-0), dupa un gol inscris de Lucian Cozma, in minutul 70. Etapa viitoare, Leonard Pascani, care a coborat pe ultimul loc in ierarhia interna, va primi vizita formatiei Pambac Bacau, in timp ce feroviarii pascaneni (locul 15 in clasament) vor intalni pe teren propriu formatia Otelul II Galati.

Page time :0.1876 (s) | 24 queries | Mysql time :0.018730 (s)