Bomba: Franta a fost invinsa acasa, de Belarus

4 Septembrie 2010
957 Vizualizari | 0 Comentarii
Dupa egalul cu Albania, scor 1-1, "tricolorii" au primit, totusi, o veste buna din Franta, unde favorita la calificarea pentru Euro 2012, Franta, a cedat pe teren propriu, cu 1-0 în fata Belarusului. Francezii au fost tinuti în impas de bielorusi timp de 86 de minute, pana cand Kislyak a reusit sa deschida scorul pentru oaspeti! Bielorusii se putea distanta pe final, dar au ratat sansa în doua randuri. Laurent Blanc debuteaza, astfel, cu un esec în preliminariile pentru Euro 2012. In schimb, Bosnia nu a avut nici o emotie in Luxemburg si a invins cu 3-0, scor stabilit inca din minutul 16, dupa golurile reusite de Ibricic, Pjanic si Dzeko. Astfel, Bosnia este primul lider al Grupei D, iar marti se vor disputa doua partide tari de tot: Belarus – Romania si Bosnia – Franta, in timp ce Albania va primi, acasa, pe Luxemburg.