Finala romaneasca in Challenge Cup?

8 Aprilie 2009
740 Vizualizari | 0 Comentarii
Finala romaneasca in Challenge Cup
Dupa tragerea la sorti care a avut loc ieri la Viena, se poate vorbi despre o posibila finala suta la suta romaneasca in Cupa Challenge la handbal masculin. UCM Resita a fost ocrotita de zeita Fortuna si va disputa returul dublei manse cu Besiktas pe teren propriu, pe 2 sau 3 mai. Adversarii resitenilor sunt lideri in campionatul turc de handbal, alaturi de Buyuksehir Izmir. Din 19 partide, Besiktas a castigat 17, a remizat intr-una si a pierdut una. Duelurile echipei turce din optimi si sferturi de finala s-au jucat pe muchie de cutit, in ambele faze ale competitiei, Besiktas calificandu-se datorita golurilor mai multe inscrise in deplasare. Din pacate pentru suceveni, Universitatea Bucovina va juca primul meci pe teren propriu (25-26 aprilie) in fata elvetienilor de la BSV Bern Muri. Adversarii sucevenilor au eliminat in sferturi formatia Stiinta Bacau, dupa ce au invins in tur cu 38-28, pierzand returul cu 37-28.

Page time :0.1928 (s) | 22 queries | Mysql time :0.017585 (s)