Ce suspendare risca Neymar pentru ca a criticat arbitrajul de la meciul cu Manchester United

14 Martie 2019
283 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7509 RON (0.0000)
USD: 4.1988 RON (0.0000)
Neymar

UEFA a deschis o procedura disciplinara impotriva atacantului brazilian Neymar de la Paris Saint-Germain, dupa ce jucatorul a criticat arbitrajul de la meciul cu Manchester United, din returul optimilor Ligii Campionilor.
Neymar, accidentat, nu a evoluat in meciul pierdut de PSG, scor 1-3, insa a scris pe retelele de socializare ca arbitrajul a fost o rusine.

Neymar, vizat de o ancheta UEFA pentru o postare pe o retea de socializare
Potrivit The Times, brazilianul risca trei etape de suspendare pentru aceste afirmatii.
La 6 martie, Manchester United s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a invins, in deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Paris Saint-Germain, in mansa secunda a optimilor competitiei. In tur, scorul a fost 2-0 pentru PSG.
Golurile invingatorilor au fost marcate de Lukaku ‘2, ’30 si Rashford ‘90+4, acesta din urma dintr-un penalti acordat pentru hent in careu, dupa consultarea VAR. Pentru PSG a inscris Bernat, in minutul 12.