Otelul este noul lider al Ligii I

31 Iulie 2010
744 Vizualizari | 0 Comentarii
Lider surprinzator in Liga I. Otelul Galati a castigat fara prea mari emotii partida de pe teren propriu cu Pandurii Targu Jiu, cu 2-0 si, cel putin pana diseara, este noul lider al Ligii I. Galatenii au marcat cate un gol in fiecare repriza. Primul a inscris Marius Pena in minutul 15, pentru ca Sarghi sa stabileasca scorul final in minutul 85. Otelul a avut si un penalty in minutul 47, dar Cristi Balaj s-a facut ca nu vede o intrare dura a lui Pintilii la Rapa. Meciul nu a fost unul deosebit, chiar daca a avut un ritm foarte bun de joc, cu multe faze disputate in viteza si pase scurte si rapide in zona mediana. Galatenii au dominat meciul disputat pe o caldura infernala, mai ales dupa marcarea golului din minutul 15 de Marius Pena. Acesta a preluat spectaculos o pasa in careu si a sutat din foarfeca din intoarcere. Marius Popa nu a reusit decat sa devieze mingea in bara din stanga sa, de unde balonul a intrat in poarta. Tot Pena putea inscrie in minutul 26, cand a reluat cu capul putin pe langa poarta din pozitie excelenta. La reluare, Otelul si-a pastrat jocul bun de posesie, in timp ce gorjenii cautau un culoar spre poarta lui Grahovac. Desi Pandurii au echilibrat treptat meciul, mai periculosi au ramas tot otelarii. Dupa doua ocazii ratate de Paraschiv sI Costin, in minutul 85, Cristian Sarghi a rezolvat soarta meciului, inchizand tabela, cu o lovitura de cap din doar trei metri, marcand pentru 2-0 dupa o lovitura de colt.

Page time :0.1274 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019698 (s)