Victorie la pas pentru CFR Cluj

3 August 2010
610 Vizualizari | 0 Comentarii
CFR Cluj-Victoria Branesti 2-0 (0-0), prin golurile marcate de Muresan in minutul 62 si Culio in minutul 65, partida dintre cele doua echipe fiind si ultimul meci al etapei cu numarul doi din Liga I la fotbal. Victoria obtinuta acasa de campioana contra unei nou promovate a fost de bun augur pentru trupa clujeana, CFR mergand pe trend ascendent in perspectiva participarii in grupele Ligii Campionilor. Si totusi, nou promovata Victoria Branesti nu a venit in Gruia ca sa fie victima sigura. Dimpotriva, micuta trupa a dovedit ca poate pune probleme oricarei echipe din Liga I. CFR Cluj s-a chinuit mult pana sa o scoata la capat cu Branestiul. Ocaziile au curs non-stop, poarta aparata de Cernea fiind asediata in permanenta de Kone si colegii sai. Si totusi, Branestiul a rezistat asalturilor, prima repriza incheindu-se nedecis, scor 0-0. Nici debutul mitanului secund nu a adus schimbari majore in teren, tot campioana fiind cea care a dictat tempoul jocului. CFR a reusit sa marcheze rapid doua goluri, cu care a destabilizat apararea Branestiului, Culio si Muresan aducand linistea in tabara ardelenilor. CFR se mentine pe locul 6 in campionat cu 4 puncte, in timp ce Victoria Branesti ocupa ultimul loc, cu 0 puncte.

Page time :0.1304 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019675 (s)