5 Noiembrie 2009
1167 Vizualizari | 0 Comentarii
Mutu stralucitor in Fiorentina Debrecen
Afisat 10.53

Fiorentina este foarte aproape de prezenta in primavara Ligii Campionilor dupa ce a luat sase puncte din "dubla" cu Debrecen. Aseara, la Florenta, Mutu si colegii sai au invins categoric, scor 5-2, dar numai dupa o repriza secunda de vis, pentru ca la pauza era 1-1. Meciurile cu Debrecen au fost, indiscutabil, cele mai bune prestatii ale romanului in acest sezon. La Budapesta marcase de doua ori si contribuise decisiv la realizarea celorlalte doua goluri ale toscanilor. Acum a inceput spectacolul, cu o lovitura de cap, si daca nu a mai inscris asta s-a intamplat doar pentru ca portarul Pantic s-a gasit sa intervina salutar tocmai la executiile sale. Fara Jovetic, pe care antrenorul Prandelli nu a vrut sa-l forteze, muntenegreanul fiind usor accidentat, squadra viola a incaput din nou pe mana dirijorului Mutu, care nu a dezamagit. Fiorentina e pe doi in grupa, avand cu cinci puncte mai mult decat marea favorita, FC Liverpool. Toscanii vor juca insa ultimele doua partide in compania englezilor, pe "Anfield Road", si acasa cu Lyon. Exista si avantajul rezultatului de 2-0 inregistrat in fata "cormoranilor" la Florenta, astfel incat presiunea cea mai mare in aceasta grupa apasa pe umerii celor de la Liverpool, care nu mai au voie sa piarda puncte.

Page time :0.2864 (s) | 24 queries | Mysql time :0.151118 (s)