Soc la Mondiale: Olanda - Brazilia 2-1

2 Iulie 2010
818 Vizualizari | 0 Comentarii
Olanda s-a calificat in semifinalele Campionatului Mondial de fotbal dupa ce a invins Brazilia in sferturi, cu scorul de 2-1. Brazilienii au inceput in forta meciul, au deschis scorul in minutul 10 prin Robinho si au mai ratat cateva ocazii importante pana la pauza. Dupa revenirea de la vestiare insa, olandezii au crezut pana la capt in sansa lor, au profitat de gafa lui Felipe Melo, care si-a inscris in proprie poarta in minutul 54 si au dat lovitura prin Sneijder in minutul 69. Olanda este in semifinale, acolo unde va intalni invingatoarea dintre Uruguay si Ghana (meciul se disputa in aceasta seara, de la ora 21.30), in timp ce brazilienii pleaca acasa.

Page time :0.1292 (s) | 22 queries | Mysql time :0.022808 (s)