Nebunie cu opt goluri in derby-ul etapei

29 Martie 2010
602 Vizualizari | 0 Comentarii
Unirea Urziceni-Dinamo Bucuresti 4-4 (2-2), intr-un joc contand pentru etapa cu numarul 24 a Ligii I la fotbal. Campioana Romaniei si Dinamo au oferit, aseara, un meci de-a dreptul nebun spectatorilor veniti sa asiste la derby-ul rundei cu numarul 24 din Liga I. Nici bine nu a inceput partida, ca Unirea deja preluase conducerea, dupa ce Onofras a marcat la primul atac, dupa o neatentie a dinamovistilor. Totusi, bucurestenii nu s-au pierdut cu firea si in minutul 5 au reusit egalarea. Golul a venit insa tot de la Unirea, fundasul Bruno Fernandes "reusind" performanta, dupa ce a trimis gresit o pasa catre propriul portar. Mai mult, Dinamo a intrat in avantaj, la cateva minute dupa ce a egalat. Atacantul Andrei Cristea a inscris in minutul 8 al jocului, cu un sut de la marginea careului. Si ca spectacolul sa fie complet, campioana a egalat la nici doua minute. Semedo a recuperat o minge in preajma careului advers si a egalat cu un sut de la 20 de metri, fara sperante pentru portarul advers. 2-2 a fost si scorul la pauza. Cainii au iesit de la vestiare ceva mai montati, lucru care a facut ca Torje sa-si duca echipa in avantaj. In minutul 58, Torje a reusit sa inscrie pentru 3-2, dupa ce a scapat singur pe partea dreapta a atacului dinamovist, inscriind cu un sut frumos in coltul portii Unirii. Pentru ca lucrurile sa fie clare, Dinamo si-a trecut in cont si cel de-al 4 gol al partidei, in minutul 63. Andrei Cristea a transformat cu siguranta un penalty, obtinut tot de el, dupa ce a fost faultat neglijent in careu de portarul Tudor. Nebunia insa nu s-a oprit aici. Cateva minute mai tarziu, Bilasco a reusit sa reduca din diferenta, dupa ce a transformat un penalty, obtinut tot de el, scorul devenind astfel 3-4 in minutul 67. Spectacolul fotbalistic a continuat, iar Bilasco a reusit ca in minutul 4 al prelungirilor sa inscrie pentru un 4-4, scor in care nimeni nu credea la inceputul jocului. Dupa rezultatele de aseara, Dinamo a adunat 42 puncte, fiind pe locul 4, iar Unirea are tot 42 puncte, fiind pe locul 5. Intr-un alt joc, disputat ieri, Gloria Bistrita a invins cu 1-0 pe Ceahlaul Piatra Neamt, prin golul marcat de Petre, in minutul 20. Dupa jocul de ieri, Gloria a strans 30 puncte si se afla pe locul 10, in timp ce Ceahlaul se zbate in zona retrogradarii, locul 17, cu doar 19 puncte.

Page time :0.1968 (s) | 22 queries | Mysql time :0.017701 (s)