Am fost eroi! CSM Poli Iasi scoate primul punct din playoff dupa un meci de infarct cu CFR Cluj - Galerie FOTO

22 Aprilie 2018
2452 Vizualizari | 1 Comentarii
EUR: 4.7612 RON (+0.0011)
USD: 4.2560 RON (-0.0195)

CFR Cluj a remizat doar la Poli Iasi in ultima partida a zilei de duminica in Liga 1, scor 1-1, clujenii nereusind sa profite de pasul gresit facut de FCSB sambata seara si sa egaleze astfel la puncte formatia bucuresteana.

Golurile au fost marcate de Tucudean in minutul 37 si de Andrei Cristea in minutul 66, din penalti.

Fostul atacant stelist a marcat simplu cu capul din cativa metri, ajungand la cota 14 goluri in campionat si fiind acum la egalitate cu Eddy Gnohere de la FCSB.

Egalarea ieseana a venit dupa un penalti indelung contestat de oaspeti, dupa un contact intre Sin si Bordeianu.

Finalul a fost unul trait intens de CFR, care a atacat mult si a incercat in disperate randuri sa marcheze golul victoriei. Dan Petrescu a intrat pe teren la finalul partidei si a protestat si el vehement arbitrajul lui Hategan, arbitru care in minutul 50 s-a accidentat la mana si a avut nevoie de ingrijiri medicale.
Dupa aceasta runda, raman in continuare doua puncte intre FCSB si CFR Cluj, care vor juca meciul direct saptamana viitoare, pe Arena Nationala, meci care cel mai probabil va decide acest campionat.

Pentru Poli Iasi este primul punct obtinut in acest play-off.

LIVE TEXT

Final, 1-1!

90+4' Denis Rusu (Poli Iasi) a fost avertizat cu galben.

90+2' Meciul a fost reluat.

90+1' Jocul a fost intrerupt! Denis Rusu (Poli Iasi) se zvarcoleste de durere pe teren, are nevoie de ingrijiri.

90+1' Emmanuel Culio (CFR) trimite pe langa poarta.

90+1' Valentin Costache (CFR) incearca o lansare, dar balonul e blocat de un aparator.

90+1' Arbitrul de rezerva arata 5 minute de prelungire.

86' Lovitura de colt pentru CFR.

86' Faza importanta, dar Poli Iasi indeparteaza pericolul dupa sutul lui Emmanuel Culio (CFR).

86' Meciul pe Stadionul Emil Alexandrescu este din nou in desfasurare.

85' I se acorda ingrijiri medicale lui Cristian Manea de la CFR si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.

85'Catalin Stefanescu este avertizat!

79' CFR este surprinsa in ofsaid.

78' Schimbare la oaspeti: Billel Omrani e inlocuit de Valentin Costache.

75' Flavius Stoican face o schimbare, Catalin Stefanescu il inlocuieste pe Platini.

75' Catalin Bordeianu (CFR) suteaza, dar rateaza tinta.

73' CFR are un corner, Ciprian Deacse pregateste sa il execute.

73' Arpad Sebastian Mailat (CFR) executa un corner.

72' CFR preseaza si Catalin Bordeianu prinde un sut, blocat totusi de apararea adversa.

72' Andrei Cristea de la Poli Iasi este surprins in ofsaid.

71' Vlad Andrei Danale trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru Poli Iasi.

70' Cartonas galben pentru Sin Andrei Dumitru.

70' Camora de la CFR este fluierat in pozitie de ofsaid.

67'  Schimbare la oaspeti, Arpad Sebastian Mailat il inlocuieste pe Ovidiu Hoban.

66' Gooool! Egalarea vine dintr-un penalty, Andrei Cristea face 1-1!

65' Penalty! Arbitrul Ovidiu Hategan arata punctul de la 11 metri, sansa de gol pentru Poli Iasi!

63' Poli Iasi preseaza in atac, insa sutul lui Sin Andrei Dumitru nu gaseste poarta.

62' Billel Omrani urca periculos in atac, dar lovitura de cap a lui Billel Omrani nu-si atinge tinta.

60' Incearca Emmanuel Culio dar nu nimereste poarta.

59' Ovidiu Hategan ii arata galben lui Jo!

50' Andrei Cristea (Poli Iasi) bate un corner.

47' Osfaid la Billel Omrani (CFR).

46' Iese Pantiru Ionut Constantin, intra Vlad Andrei Danale.

46' Aplauze pe Stadionul Emil Alexandrescu, a inceput partea secunda.

Arbitrul fluiera finalul primei parti, echipele se retrag la vestiare.

45+1' Vor fi 2 minute de prelungire.

45+1' Platini (Poli Iasi) executa un corner.

45' Andrei Cristea (Poli Iasi) incaseaza un galben de la arbitrul Ovidiu Hategan.

41' Jo de la Poli Iasi gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta.

37' Andrei Cristea (Poli Iasi) trimite la poarta, fara rezultat insa.

36' Un assist frumos al lui Ciprian Deac.

36' Gooool! George Tucudean inscrie cu o lovitura de cap si aduce oaspetiin avantaj, 0-1!

36' Lovitura de colt pentru CFR.

32' Platini trimite spre poarta, dar scorul nu se schimba pe Stadionul Emil Alexandrescu.

31' Kevin Boli avea grimase de durere si a fost schimbat. Andrei Muresan i-a luat locul pentru CFR".

31' Arbitrul Ovidiu Hategan reia jocul.

31' Ovidiu Hategan intrerupe meciul din cauza accidentarii lui Kevin Boli.

30' Se reia meciul pe Stadionul Emil Alexandrescu.

30' Schimbare laPoli Iasi, Vitalijs Jagodinskisil inlocuieste pe Cosmin Frasinescu.

28' Arbitrul Ovidiu Hategan nu a fluierat inca reluarea jocului deoarece Billel Omrani de la CFR este inca intins pe gazon.

28' Emmanuel Culio (CFR) suteaza spre poarta, dar mingea este respinsa de o aparare atenta.

28' Ovidiu Hategan acorda corner pentru CFR

22' CFR este surprinsa in ofsaid de Ovidiu Hategan.

21' Poli Iasi are un corner, Platinise pregateste sa il execute.

21' Poli Iasi avanseaza in atac si Andrei Cristea trage spre poarta. CFR se descurca, lovitura e blocata de un aparator.

21' Poli Iasi este in atac dar CFR reuseste sa se apere.

12' Arbitrul Ovidiu Hategan a acordat o lovitura de la colt pentru Poli Iasi. Executa Andrei Cristea.

5' Poli Iasi ataca si Andrei Cristea loveste mingea cu capul. CFR se apara atent si respinge.

2' Arbitrul Ovidiu Hategan a fluierat reluarea jocului.

1' George Tucudean de la CFR pare a fi in regula si revine pe teren.

1' George Tucudean se tavaleste de durere si jocul este oprit pentru cateva momente.

1' Meciul se joaca la Iasi.