Deac, rezerva la Schalke in victoria cu Werder Bremen

22 Noiembrie 2010
639 Vizualizari | 0 Comentarii
Internationalul roman Ciprian Deac a fost rezerva la formatia Schalke 04, sambata, la meciul castigat de gruparea din Gelsenkirchen pe teren propriu, scor 4-0, cu Werder Bremen. Golurile echipei lui Felix Magath au fost reusite de Metzelder si Raul, atacantul spaniol trecandu-si in cont un hattrick in minutele 45+2, 56 si 71. Intr-o alta partida disputata sambata in etapa a 13-a din 1.Bundesliga, liderul Borussia Dortmund a trecut prin mari emotii in deplasarea de la Freiburg, gazdele conducand pe tabela pana in minutul 75. Hummels a deschis scorul pentru amfitrioni in minutul 26, pentru ca polonezul Lewandowski si croatul Mujdza sa intoarca rezultatul intr-un interval de doar trei minute.