Pas gresit pentru CSM Pascani

8 Noiembrie 2010
662 Vizualizari | 0 Comentarii
Fotbalistii de la CSM Pascani nu au reusit sa continue seria buna si au facut doar egal acasa, cu Ceahlaul II Piatra Neamt, scor 1-1, in etapa 11 din Seria I a ligii a treia. A fost un meci de lupta, in care pascanenii au dominat in primele minute, dar au primit gol in minutul 27, dintr-o lovitura de la 11 metri, usor acordata de arbitru si transformata de Gheorghiu. Gazdele au revenit in joc, dar au ratat cateva ocazii mari de egalare. Cu doua minute inainte de final, pascanenii au beneficiat si ei de un penalty, transformat de Rascu. Si in repriza a doua gazdele au dominat teritorial, si-au creat si cateva ocazii de a inscrie, dar nu au reusit sa transeze disputa in favoarea lor, pierzand astfel doua puncte pe teren propriu.
In urmatoarele doua runde, echipa pascaneana sta, urmand ca peste doua saptamani CSM Pascani sa intalneasca, in deplasare, echipa Cetatea Targu Neamt. In cele doua saptamani, antrenorul Adrian Kereszy a perfectat deja doua jocuri amicale. "Sunt nemultumit de faptul ca am pierdut doua puncte pe teren propriu, desi le meritam pe deplin. Sunt, in schimb, multumit de angajamentul fizic pe care l-au avut jucatorii nostri si speram ca la urmatoarele doua meciuri, care vor avea loc la Targu Neamt si cu Onestiul, sa reusim sa luam toate punctele", a declarat antrenorul echipei CSM Pascani, Adrian Kereszy. In celelalte meciuri ale etapei 11 din Liga a treia Seria I, s-au mai inregistrat rezultatele: Petrotub Roman - Otelul II Galati 2-1, FCM Bacau - Aerostar Bacau 4-1, ASC Bacau - FCM Onesti 1-0, Politehnica Galati - CS Panciu 2-1, Luceafarul Mihai Eminescu - Cetatea Târgu Neamt 0-0.
Dupa aceste rezultate, CSM Pascani ocupa locul 5 in Seria I, cu 17 puncte, din 11 partide.